Dürtme pdf indir

http://www.pdfkitaplariindir.com/durtme-pdf-indir.html

Dürtme pdf indir

Yeni bir bilim olan seçim mimarisini nasıl uygulayacağımız konusunda çığır açan bir tartışma, insanların daha sağlıklı, daha zengin ve daha özgür olmasını sağlayarak hayatlarını iyileştirecek kararlar almasını sağlar.

Her geçen gün, bireysel yatırımlardan, çocuklarımızın okullarına, yediğimiz yemeğe kadar, savunan avukatlara kadar çeşitli konularda kararlar alıyoruz. Maalesef sıklıkla zor seçimler yaparız. Bu nedenle, yazarlar açıkladığımız gibi, hepimiz insanlara, hatalar yapmamızı sağlayan çeşitli önyargılara teslim olduk. Düşmanlarımız bizi daha yoksul, sağlıksız yapıyor; Eğitim, kişisel finans, sağlık hizmetleri, ipotek finansmanı, kredi kartı, aile ve hatta dünya gibi konularda sıklıkla kötü kararlar alırız.
Thaler ve Sunstein bizi farklı bir dünyaya davet ediyor. İnsanların nasıl düşündüklerini bilerek, aileleri ve toplulukları için en iyisini seçmesini kolaylaştıran seçim ortamlarını tasarlayabildiğimizi gösteriyorlar.

Thaler ve Sunstein, seçim özgürlüğünü kısıtlamaksızın ayrıntılı bir “seçim mimarisi” ni nasıl oluşturulabileceğini gösteriyor; bizi hayatın en önemli bölümlerinden renkli örneklerle daha karlı yönlendirmelere götürüyor.
Dama, hem bireylere hem de devletlere, birçok durumda bumteli – sağ yorgan ve sol yorgan – benzersiz bir yeni bakış açısı önermektedir. Bu, yılların en ilginç ve provakatif kitaplarından biridir.

“Zihinlerimizin ve toplumumuzun birlikte çalışması için ne yapması gerektiğini görmek isteyenler tarafından okunması gereken bir kitap.
Bu kitap, doğru karar verme ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirme becerinizi geliştirecektir. “- Daniel Kahneman

“Seni sadece ayaklarımızın üzerinden atmayın” diye ekledi. -Daniel Gilbert

“Olağanüstü bir kitap, sadece dünyayla ve büyük sorunlarla değil aynı zamanda kendiniz hakkında düşünme biçiminizi de değiştirecek” -Michael Lewis

“İlginç, bilgilendirici ve kapsamlı bir kitap.
Thaler ve Sunstein, hafifçe iterek kendileri için en iyisini seçtikleri zaman bile, insanların davranışlarında tamamen özgür olmasını sağlayan sosyal politikaları şekillendirmeyle ilgili önemli dersler verir. Bravo. “-Don Norman

“Bu kitabı beğendim, son zamanlarda okuduğum en iyi kitaplardan biri de köklü değişiklikler yapacak.” -Steven Levitt

“En son çılgınlık dolgunlaşıyor … İnsan davranışı o kadar gizemli ve öngörülemez ve ölçülüp model alınamıyor.” -Simon Jenkins, Guardian

Dürtme Kitabı Okuyucu Yorumları

Kitap kamusal planlamacılar için yazılmıştır ve davranışsal ekonomi üzerine birçok araştırmayı kapsamıştır. Bu, oldukça ikna edici ve pratik olarak uygulanabilir bir kitap olup, örneklerin çoğunu, insanların bir çoğunu az sayıda küçük düzenlemeyle istenen şekilde yönlendirmenin mümkün olduğunu göstermektedir.

Yorum-2

Kişisel bir gelişim kitabı olarak, dursada’nın kesinlikle basit kitaplardan biri olduğunu düşünmüyor musunuz? Bu, iyi bilgiye sahip ve yaşam tecrübesinden çok yararlanan birisi tarafından yazılmıştır. Kendi hayatımda hayatımı düşünüyordu ve bana hatalarımı görme fırsatı verdi.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s