Eşitsizliğin Bedeli pdf indir

http://www.pdfkitaplariindir.com/esitsizligin-bedeli-pdf-indir.html

Eşitsizliğin Bedeli pdf indir

“Siyasetin ve ekonominin finansal seçkinler tarafından nasıl ele geçirildiğinin anlaşılır bir açıklaması.”
Ian Pindar, Guardian

“Stiglitz … olayların iç yüzünü anlama özelliğiyle geleceğinizi daha adil ve daha zengin yapacak bir vizyon ve plan sunuyor.”

Robert F. Kennedy Adalet ve İnsan Hakları Merkezi 2013 Kitap Ödülü Dünyanın en etkili ekonomistlerinden biri olan ve 2001’de Nobel Ekonomi Ödülü sahibi olan Joseph Stiglitz, Eşitsizlik Fiyatındaki gelir eşitsizliği meselesine önemli katkıda bulunmaktadır. Stiglitz, Amerika’daki 2008 Krizini ve Büyük Durgunluğu tanımlayan dünyadaki bir hakim, kendi sözleriyle, egemen sınıfın, yargının ve demokratik sürecin yüzde birinin kapsamlı bir biçimde olduğunu söyledi.

1980’li yılların sonunda artan eşitsizliği ve ABD’de kendilerince oluşturulan sorunları inceleyen kitap, ipucu veren Türkiye için önemli sonuçlar doğuruyor: sermaye, sosyal kutuplaşma, kira arayışı, algılama mühendisliği, ortaya çıkan güven sorunu , CEO’nun aylık kazancıyla ortalama bir çalışan gelir arasındaki inanılmaz boşluk, yoksulluğu arttırma, eşit fırsat kaybı, ayaklanma …

Kapitalizm, finansal piyasaların işleyişine dikkat çeken siyaset, sermaye ve eşitsizlik arasındaki ilişkiyi anlamak için önemli bir kaynaktır, aşırı kâr arzusunun büyük toplumsal bölünmesi ve ileride ortaya çıkacak sorunlar.

Eşitsizliğin Bedeli Kitabı Okuyucu Yorumları

Gerçekten, ufkunuzu ekonomi alanına açabilen bir kitap. Bu, ekonomi, siyaset ve hukukun Amerika genelinde işleyişini, eşitsizliğe neden olan durumları ve çözüm önerilerini kabaca açıklayan bir kitaptır. Elbette biraz sıkıcı ve teknik bir bölümüm var, ancak bundan daha basit olamayacağını düşünüyorum. Çünkü ekonomi disiplini konusunda herkesin bildiğini düşündüğü bir kitap ama ayrıntılara girmek çok zor. İlgilenenlere okumayı kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitap.

Yorum-2

Kitap, Amerikan ekonomisinin, dünyanın ekonomik ve siyasi işlerinin başında, Amerikan ekonomisinin günlük çöküşünden nasıl düştüğünü açıklıyor. Kitapta Amerika’daki dağılım eşitsizliği, neoliberalizmin çökmesi, büyük şirketlerin devlet üzerindeki baskısı, ekonominin bozulması, siyasetin neden olduğu zarar ve Amerikan demokrasisine verdiği zarar, bunların sonuçları ve bu sorunlardan nasıl kurtulacağı açıklanmaktadır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s