Masallar ve Toplumsal Cinsiyet pdf indir

http://www.pdfkitaplariindir.com/masallar-ve-toplumsal-cinsiyet-pdf-indir.html

Masallar ve Toplumsal Cinsiyet pdf indir

Timsahlarla aynı şekilde yüzmeyin, silahsız bir vahşi ormana gitmiyorsunuz, dağdan aslana karşı bile kaçıyorsunuz demektir. Ama yemyeşil bir kırsal alanda yatarken ve göğsüne bakarken, Yavaş yavaş çimlerden sızan bir zehir varsa, savunmasızsın. Belki kuyruklarla uykuya dalacaksınız. O zaman güne soracaksınız:
Ölü bir Kar Beyazını öpmenin korkusu neden bizi hasta etmiyor? Boğazındaki elmayı nasıl alacağın basit bir öpücük? Veya zımni bir sallanma mı?
Hansel ve Gretel’in ailelerinin yoksulluk için bir çare olarak ve tecavüz, yamyamlık, cinayet ve hırsızlığın maceraları olarak ormana yapacakları maceralar nelerdir?
Cam tabut, cam ayakkabıları ve peri kızlarının kuğu kanatları çalındığında evlenmek zorunda kalmak ne demektir?
Elin sadece kırmızı tarafı zehirlidir, Karin’in ayağı kesilir çünkü kırmızı ayakkabıları sever, Kırmızı Başlıklı Kız … Kırmızı sembolü nedir?
Masalardaki kodlar bizi yetişkin yaşamımızda nasıl etkiliyor?
Bu masal analizi kitabında aslında her zaman bildiğiniz şeyden şaşkına dönüşeceksiniz.

Masallar ve Toplumsal Cinsiyet Kitabı Okuyucu Yorumları

Bu, maskelerin gerçekte göründükleri kadar masum olmadığını, sosyal ve kültürel geçmişi, cinsiyetçi rolünün dağılımı ve bilinç yükseltici olduğu gerçeğini açıklayan güzel bir eserdi. Çocuklara, bilinçaltı olduğumuz her şeyi nasıl öğrettiğimiz veya öğretildiğimiz açısından yararlı olan bu kitap, masalın gerçekte söylenildiğini söylemenize olanak tanır.

Yorum-2

Okuyucu karşısında tokat olarak bir okuma deneyimi. Herkesin dünyadaki en sevdiğim ve masum yüksek hikayelerinin ne kadar korkunç olduğunu görmek korkutucu. Bununla birlikte, insan kostümlerinin çoğunun atlı tarafından somutlaştırıldığını ve 21. yüzyılda onu nasıl benimsediğini anlamanın üzücü. Özellikle çocuk eğitimcileri için şiddetle tavsiye edilir; Bir zincir kırmak için biraz.

Yorum-3

Zamanların ve gerçek hayat arasındaki farkı kısaca tanıyan bir farkındalık kitabı. Sadece yazarların yazarları onlara söylüyorsa da, olumlu tutum değil kadınların aşağılıklarını yansıtan kadın örnekleri veriyorlardı. Ben yine de tavsiye ederim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s