Sosyal Bilimlerde Yaklaşımlar ve Metodolojiler pdf indir

http://www.pdfkitaplariindir.com/sosyal-bilimlerde-yaklasimlar-ve-metodolojiler-pdf-indir.html

Sosyal Bilimlerde Yaklaşımlar ve Metodolojiler pdf indir

Yüksek lisans ve doktora öğrencilerini sosyal bilimlerdeki başlıca araştırma yaklaşımlarına ve metodolojilerine tanıtan çarpıcı bir ders kitabı. Seçilen bir grup akademisyen tarafından hazırlanan bu çalışma, öğrencilere kendi araştırma yaklaşımlarını seçme, bu yaklaşımı benimseme ve disiplin içinde yerleştirme gücü verecektir.

Kitap, ontoloji, epistemoloji ve sosyal bilim felsefesi gibi sorunlarla ilgilenmekte ve daha sonra iyi bir araştırma önerisi üretmek için gerekli metodoloji ve araştırma tasarımına girmektedir. Aynı zamanda, araştırmacı, sosyal bilim metodolojisindeki temel tartışma ve inançları, ortaklıkları, tarihsel sürekliliği ve benzersiz farklılıkları belirleyerek teşvik eder.

“Bu kitap, sosyal bilime çoğulcu bir yaklaşımın güçlü ve ikna edici bir örneğidir.Onaylı savunucular tarafından, okuyucuların bir pazara, siyasete ve toplum araştırmasına ne kadar katıldıklarını ölçebilmeleri için çok çeşitli yaklaşımlar anlatılmaktadır. Geniş, bilgilendirici ve entelektüel kışkırtıcı yolculuk. ”
John Gerring, Siyaset Bilimi Profesörü

“Farklı epistemolojik ve metodolojik yaklaşımların” makul çoğulculuk “un rasyonelliğinde verimli bir şekilde konuşabileceğini ispatlayan harika bir kitap Bu, sosyal bilimlerde çalışan tüm araştırmacılar için okunması gereken bir çalışma” dedi.
Karşılaştırmalı Kamu Politikası Profesörü Maurizio Ferrera

Sosyal Bilimlerde Yaklaşımlar ve Metodolojiler Kitabı Okuyucu Yorumları

Yüksek lisans ve doktora için çarpıcı bir ders kitabı. Yöntem problemi lisans ya da lise düzeyinde başladığından beri bilim felsefesi ve bilimsel araştırma dersleri ile birlikte lisans seviyesinde öğretilmesi / okunması gereken önemli bir eserdir. Yayıncının diğer kitapları gibi tasarım da iyi ve fiziksel okunabilirlik de yüksek.

Yorum-2

Çeviride aksamalar olmasına rağmen, çok derin bir sosyal bilim / politik felsefe ve yöntemler üzerinde tartışmalar var.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s