Yaralı Bilinç pdf indir

http://www.pdfkitaplariindir.com/yarali-bilinc-pdf-indir.html

Yaralı Bilinç pdf indir

Yaralı Bilinç, medeniyetlerdeki akılların, tarihte geride kalan ve değişim festivallerine katılmayan çarpıtmalar üzerine bir deneydir. Bu kitabın kapsamı sadece o dünya ile sınırlı değildir ve Geledene bağımlı olan ve zihinsel yapıları modernliği sindirmek hala zor olan medeniyetlerin çoğunun varlığını bir varlığa borçlu olmasına rağmen ilgilendirdiğini düşünüyorum İslam dünyasında kişisel deney. Çevresel insanlar, farklı bilgi blokları arasındaki çelişkiler zamanında yaşıyoruz. Uyuşmayan dünyalar arasında birbirimizi zorlayan ve parçalayan bir çatlağa düştük.
Akılsızca ve kayıtsızlaştığında, bu dualite bizi zenginleştirebilir, bilgi kayıtlarımızı geliştirebilir ve duyarlılık spektrumunu genişletebilir; Ancak, kritik alanın dışına çıkarıldığında, aynı ikiliğin nedeni duraklamaya, bakışların bozulmasına ve dünyayı gerçeğe ve manevi görüntülerin anlaşılmaz hale getirmesine, tıpkı kırık halde olduğu gibi. -Daryush Shayegan-

Yaralı Bilinç Kitabı

Tüm acımasız eleştirilere rağmen, kolaylıkla söyleyebileceğim bir eser etkileyici. Batı, bilim, bilgi, modern, İslam, Müslüman kavramlarına tekrar bakmak isteyenlere tavsiye ederim.

Yorum-2

Batılı nüfuzun ve bilgenin temelini oluşturan modernliğin günümüz İslam dünyasında birçok direniş ortamı yarattığına ve bunun nedeni modernliğin anlaşılamadığı ancak sindirilemediği ve onun tarafından kapsanmadığı gerçeğidir Kendi felsefemiz geleneklerimizde her zaman var olan travmatik değişikliklerdir. Okunması gereken bir kitap.

Yorum-3

Yazar, İslam coğrafyası olarak bilinen coğrafyadaki aksaklığı, batı dünyasının medeniyetini kabullenememe becerisine bağlayarak batı kültürüne ve medeniyetine kutsallık katmakta ve çekiliş ülkesinin örneğini İslam’ın bir örneğinden daha fazla vererek açıklamaktadır coğrafya. Uluslararası siyaset, bugün İslam’ın rolü üzerinde durmamaktadır. Tamamen yanlamasına ve saçma bir kitap.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s